OCT 29

Sąsiad doradcą podatkowym?
Opublikowany przez: Robert Kaczyński | Tagi: prawo, kancelaria, radca prawny | Data: 2016-05-11

Prowadząc firmę we Wrocławiu musisz nie tylko znać specyfikę tego miejsca, ale również znaleźć odpowiednich współpracowników.

Będzie ci potrzebny przedstawiciel handlowy, prawnik, księgowa, czy pełnomocnik podatkowy. Im wyższe będą kompetencję tych ludzi tym lepiej działać będzie twoja firma, klienci będą bardziej zadowoleni i tym mniejsze koszty będziesz ponosił w związku z nieprzewidzianymi opłatami czy ludzkimi błędami.

Doradców podatkowych jest wiele - którego wybrać?
Usługi takie jak doradztwo podatkowe w BSO stoją na tym samym poziomie co w innych europejskich miastach podobnej wielkości, nasz przedstawiciel podatkowy może więc być nawet naszym sąsiadem. Możliwość spotkania twarzą w twarz z osobą, z którą mamy zawodowe powiązania, nie jest niezbędnym wymogiem podczas nawiązywania współpracy, może jednak być bardzo istotna, zwłaszcza w branżach, które wymagają dyskrecji i zaufania. Osobiście - gdybym prowadził firmę przynoszącą wysokie dochody - również wolałbym korzystać z usług kogoś, kogo znam, niż osoby zupełnie obcej. Wolałbym też wspierać lokalnych usługodawców - wydane przeze mnie pieniądze przyczyniłyby się dzięki temu do rozwoju regionu, w którym mieszkam.

Wybór pełnomocnika podatkowego
Uważam jednak, że pełnomocnik podatkowy nie powinien być członkiem naszej rodziny, zwłaszcza tej bliższej. Usługodawca zawsze będzie lepiej wypełniał swoje zobowiązania wobec nas, jeśli nie będzie z nami emocjonalnie związany. Oczywiście jeśli np. nasz współmałżonek jest świetnym specjalistą od podatków, nigdy się z nim nie kłócimy i bezgranicznie mu ufamy - można zrobić wyjątek od tej zasady.
Więcej informacji znajdziecie Pańśtwo np na stronie kancelarii BSO z Wrocławia

W obiektywie

prawo

kancelaria

radca prawny

Twój komentarz